Фиорентина разгроми Болония с 4:0 на своя „Артемио Франки“. Двубоят се превърна в шоу на италианския национал Федерико Киеза, който наниза хеттрик, а едно попадение добави Никола Миленкович.

Първото полувреме на мача не предвещаваше, че ще има толкова голове през всичките 90 минути. Двата отбора предложиха добра игра през първите 45 минути, но попадение в една от двете врати не падна.

Все пак Фиорентина стартира втората част по отличен начин. Още в 48-ата минута Федерико Киеза бе в прегръдките на своите съотборници, след като се възползва от подаване на Далберт.

В 54-ата минута италианският национал реализира и второто си попадение в двубоя.

Постепенно темпото на игра спадна и играта се пренесе в центъра, за да се стигне до 74-ата минута, когато Никола Миленкович отлично използва пас на Херман Пецела и направи резултата класически за „ла виола“.

Минута преди да изтече редовното време Федерико Киеза оформи своя хеттрик, а и крайният резултат – 4:0.

В последният кръг на Серия А Фиорентина гостува на изпадналия в Серия Б СПАЛ, а Болония приема Торино.