Отборът на Сасуоло разби с 3:1 Болоня на "Ренато Дал'Ара" в среща от 37-ия кръг на италианската Серия А.

Двубоят бе без особено значение за класирането на двата тима, тъй като и "рособлу" и "неровердите" нямат шанс за местата, даващи право на участие в евротурнирите, а пък са далеч и много от зоната на изпадащите.

Таранът Джанлука Скамака откри резултата в 35-ата минута, оползотворявайки подаване на капитана на тима Доменико Берарди. Асистенцията е под номер 14 за фланговия футболист през сезона.

Именно Берарди покачи на 2:0 четвърт час преди края, а Скамака с втория си гол в двубая направи резултата "класически" точно 10 минути преди края. Рикардо Орсолини намали от дузпа във втората минута на добавеното време, но времето не стигна за повече от този почетен гол на болонци.

С трите точки днес футболистите на Алесио Дионизи събраха общо 50 и заемат 11-а позиция. Болоня на Синиша Михайлович пък е две места по-назад с 43 пункта.