Отборът на Сасуоло надделя над Бреша с 3:0 в последен мач от 26-ия кръг в Серия А. Головете бяха дело на Франческо Капуто и Джереми Бога, но това бе най-малкото, с което гостите можеха да се разминат.

Домакините започнаха силно срещата и имаха шанс да реализират ранен гол чрез Филип Джуричич, но неговият шут бе отразен от вратаря на Бреша – Йесе Йоронен в осмата минута. Последваха тихи минути на празния стадион на Сасуоло, но в 45-ата Капуто откри резултата след пас на Грегоар Дефрел.

В 61-ата минута бившият играч на Черно море и Левски Мехди Бурабия подаде страхотен пас за Капуто, който от воле вкара прекрасен гол, за да удвои аванса на своя тим.

Четвърт час преди края пък индивидуален рейд на Джереми Бога оформи крайния резултат на „Мапей Арена”. Бившият халф на Челси проби отляво навътре в наказателното поле и с финес прониза Йоронен – 3:0.

Така Сасуоло се изкачи до 11-ата позиция и вече има 32 точки, докато Бреша остана закотвен на дъното и е 20-и с едва 16 пункта.