СПАЛ претърпя поражение с 1:2 от Сасуоло в 23-ия кръг на италианското футболно първенство. Възпитаниците на Леонардо Семпличи допуснаха трето поредно поражение в калчото.

Кевин Бонифаци даде аванс на СПАЛ в 23-ата минута, след като се възползва от неубедителна игра на противниковия вратар.

През втората част обаче Сасуоло стигна до пълен обрат.

В 65-ата минута Франческо Капуто изравни от дузпа, а Жереми Бога смълча трибуните в последните секунди на редовното време.

Сасуоло стигна закономерно, макар и трудно до трите точки, след като отправи цели девет точни удара по посока вратата на Ертрит Бериша. СПАЛ остава на дъното на класирането, докато Сасуоло е 12-и с 29 пункта. В следващия кръг СПАЛ гостува на Лече, докато Сасуоло ще търси трета поредна победа в лигата срещу Сасуоло приема в къщи Парма.