Сасуоло трябваше да прави пълен обрат, за да победи Верона с 2:1 в последен двубой от 11-ия кръг на италианската Серия А. Федерико Чекерини откри за гостите още във втората минута, но в 32-ата минута Арманд Лауриенте изравни. Победното попадение падна в 74-ата минута и бе дело на Даведе Фратеси.

След по-малко от 120 секунди игра Верона откри резултата. Фабио Депаоли центрира отляво в наказателното поле, където Федерико Чекерини отигра много елегантно с пета и прати топката в долния ляв ъгъл на вратаря Андреа Консили – 0:1.

„Неровердите“ обаче изравниха резултата в 32-ата минута, когато Педро Обианг изведе на скорост отляво Арманд Лауриенте, който финтира Давиде Фараони, влезе в наказателното поле и с отличен удар намери далечния ъгъл, като топката се удари в левия страничен стълб и влезе във вратата на Лоренцо Монтипо за 1:1.

Gulliver/GettyImages
29 снимки

Сасуоло стигна до пълния обрат в 74-ата минута. Тогава Хамед Жуниор Траоре центрира ниско отляво в наказателното поле, а на първа греда Давиде Фратеси засече точно за крайното 2:1.

Двата тима удариха и по една греда. Това сториха Жереми Толян за домакините и Давиде Фараони за гостите.

С този успех Сасуоло събра 15 точки в актива си и заема деветата позиция, докато Верона остава на предпоследното място с едва пет точки. В следващия кръг „неровердите“ гостуват на непобедения до момента Наполи, а Верона приема Рома.