Отборът на Сампдория победи Венеция с 2:0 като гост в среща от 30-ия кръг на Серия А. Сампдория прекъсна серията си от при поредни загуби и събра 29 точки на 15-ото място във временното класиране.

Негативният период за Венеция, който се бори за оцеляването си в италианския елит, обаче продължава и тимът заема 18-ата позиция с 22 точки. Поражението бе четвърто поредно за Венеция.

Франческо Капуто откри резултата за 1:0 за гостите в 24-ата минута след като се възползва от грешка на вратаря на съперника. Домакините бяха близо до изравняване в 32-ата минута, но Тома Анри стреля над вратата на Сампдория.

Четири по-късно Стефано Сенси пропусна възможност за гостите, след като Ники Маенпаа отрази удара му. Капуто обаче не сгреши при добавката и реализира за 2:0 за Сампдория в 38-ата минута.

Футболистите на Венеция имаха претенции за дузпа в 50-ата минута, но такава не бе отсъдена, а в 74-ата Франческо Капуто не успя да преодолее Маенпаа, който се намеси навреме.

Домакините останаха с човек по-малко в 86-ата минута на мача, когато Анри получи втори жълт и съответно червен картон.