Сампдория, който официално изпадна от Серия А, стигна до равенство 2:2 срещу Сасуоло в мач от 37-ия кръг на Серия А. Точката обаче лиши „моряците“ дори от теоретичните шансове да завърши на по-горното 19-о място.

Мачът започна вихрено домакините поведоха в резултата след само 8 минути игра чрез Маноло Габиадини.

Радостта им обаче бе прекалено кратка и секунди след подновяването на играта в 9-ата минута звездата на „неровердите“ Доменико Берарди изравни, а в 11-ата Матеус Енрике осъществи пълния обрат.

В крайна сметка съдбата се усмихна и позволи на отбора от Генуа да завърши последния си домакински мач от Серия А с високо вдигната глава - Мартин Ерлич от гостите си отбеляза автогол в 78-ата минута.

Така Сампдория е напът да си тръгне от италианския елит с една ужасяваща серия от 11 поредни мача без победа, ако в последния ден от сезона не надделее над шампиона Наполи. Сасуоло от своя страна също не приключва кампанията по най-добрия начин, защото тимът не успя да победи в нито един от последните си пет мача.