Сампдория победи Дженоа в дербито на Генуа с 3:1 в мач от 17-ия кръг на Серия А. По този начин Андрий Шевченко остава без победа, след като пое „грифоните“.

Символичните гости откриха резултата още в 7-ата минута, когато Антонио Кандрева центрира отлично към Маноло Габиадини, който с глава реализира в долния ляв ъгъл.

Сампдория продължи да играе по-добре и в началото на второто полувреме удвои преднината си. Франческо Капуто отправи красив изстрел, който се спря в мрежата.

В 67-ата минута гостите направиха резултата класически. Маноло Габиадини направи отличен пробив и с плътен изстрел в долния ляв ъгъл реализира.

Малко преди края на двубоя Дженоа достигна до почетно попадение след попадение с глава на Матия Дестро, но това не бе достатъчно за домакините за нещо повече.

Сампдория успя да се изкачи до 14-ата позиция в класирането, докато „грифоните“ остават в опасната зона едва с десет точки.