Сампдория и Лацио завършиха наравно 1:1 в мач от 4-ия кръг на Серия А.  Чиро Имобиле даде аванс на „орлите“, но първото попадение за Сампдория през този сезон, дело на Маноло Габиадини във втората минута на добавеното време на мача, донесе точката на тима на Марко Джампаоло.

„Орлите” започнаха по-силно мача и поведоха в 21-ата минута. Тогава Милинкович-Савич намери Имобиле, който навлезе в наказателното поле и вкара за 0:1.

След почивката домакините се вдигнаха в атаки, които се увенчаха с резултат чак в 92-ата минута. Тогава топката бе отнета от футболист на Лацио в средата на терена и стигна до Томас Ринкон. Той изведе резервата Маноло Габиадини в наказателното поле и италианецът прати топката в долния ляв ъгъл, като така донесе точката на своя тим с първия гол за Самп през този сезон.

В другите ранни мачове от днес Удинезе победи Фиорентина с 1:0, а Емполи и Верона завършиха 1:1.