Отборите на Емполи и Салернитана завършиха наравно 1:1 в първи мач от предпоследния 37-ми кръг на италианската Серия А.

Гостите от Салерно може да съжаляват много за този резултат, тъй като малко преди края получиха дузпа, която пропуснаха и която вероятно щеше да им донесе нови две жизненоважни точки в борбата за оцеляване.

Емполи поведе в 31-вата минута чрез Патрик Кутроне, който вкара втория си гол за сезона.

Салернитана обаче бе по-добрият отбор на терена и това се видя ясно след почивката. В 76-ата минута Федерико Бонацоли изравни за 1:1 след подаване на Иван Радованович, а драмата предстоеше десетина минути по-късно, когато гостите получиха дузпа. Зад топката застана Диего Пероти, но ударът на аржентинския нападател бе спасен от вратаря Гулиелмо Викарио.

С равенството Емполи остава на 14-о място в класирането с 38 точки. Салернитана е на 17-а позиция с 31, но тимът може да се окаже в зоната на изпадащите, ако в неделя Дженоа победи Наполи като гост или Каляри спечели домакинството си на Интер.