Салернитана постигна много ценна победа с 2:1 в гостуването си на Лече в двубой от 20-ия кръг на италианската Серия А. И трите попадения паднаха още през първата част. Булайе Диа откри за гостите още в петата, а Тони Вилена удвои в 20-ата минута. Габриел Стрефеца върна едно попадение за домакините в 23-ата минута, което обаче се оказа недостатъчно.

Тимът от Салерно поведе още в петата минута, когато Булайе Диа се разписа с прекрасен удар от далечна дистанция.

В 20-ата минута гостите удвоиха чрез Тони Вилена, който бе точен, след като беше изведен от Диа в наказателното поле.

Лече обаче бързо върна интригата, като още в 23-ата минута Габриел Стрефеца получи пас от Джузепе Пецея в наказателното поле и реализира за 1:2.

Домакините обаче не успяха да стигнат до второ попадение и трябваше да се примирят със загубата от пряк конкурент в битката за оцеляване.

С този успех Салернитана спря серията си от седем поредни мача без успех в Серия А и излезе на 14-тото място в класирането с актив от 21 точки. Лече пък вече е на 15-ата позиция с 20 точки. В следващия кръг Салернитана приема Ювентус, докато Лече гостува на Кремонезе.