Отборът на Рома разгроми като гост Беневенто с 4:0 в двубой от 5-ия кръг на италианската Серия А.

Успехът изпрати Рома на петото място във временното класиране с 9 точки.

Тимът на Беневенто пък все още се надява на първите си точки, тъй като от пет мача записа пет поражения към момента.

Домакините започнаха сравнително добре и в 18-ата минута Данило Каталди отправи силен удар, който обаче бе неточен.

Само 4 минути по-късно, в 22-ата гостите наказаха грешка на защитата на Беневенто. Александър Коларов намери отлично Един Джеко, който прати топката в мрежата от близко разстояние за 1:0 за Рома.

Вторият гол във вратата на Беневенто бе дело на играч на домакините след като Фабио Лучони опита да пречесе пас и прати топката във вратата на своя тим, отбелязвайки си автогол за 2:0 за Рома.

Гостите реализираха нови две попадения след почивката. В 52-ата минута Един Джеко отбелязата втория си гол в мача с асистенция на Диего Пероти и последвал брилянтен удар за 3:0.

Крайното 4:0 дойде след втори автогол за играчите на Беневенто. Лоренцо Венути прати топката във вратата на домакините и така Рома победи с 4:0 новака в италиансия елит.