Рома започна новия сезон в Серия А с трудна, но сладка победа с минималното 1:0 при гостуването на Аталанта. Новият треньор на „римските вълци“ Еузебио ди Франческо започна с успех в официалния си дебют. Победното попадение за Рома отбеляза новото попълнение Александър Коларов.

Първата възможност в мача се откри пред гостите от Рома в 23-та минута, когато Дефрел бе изведен на много добра позиция, но ударът му бе неточен.

Ясмин Куртич отправи опасен удар в 26-та минута, но топката премина над напречната греда и излезе в аут.

Рома поведе в резултата в 31-та минута. Александър Коларов с удар от фаул изпрати топката в долния ляв ъгъл на вратата на Бериша.

Пред Един Джеко се откри много добра възможност в 70-та минута, но след удара му топката премина над напречната греда и излезе в аут.

Аталанта пропусна невероятна възможност да изравни резултата в 88-та минута, когато след удара с глава на Ханс Хатебур топката срещна левия стълб на вратата на Алисон.

Рома удържа аванса си от един гол до края на срещата и започна сезона в Серия А с успех.