Рома допусна сериозна издънка при гостуването на Емполи и по този начин позволи на Ювентус да се откъсне значително на върха в класирането на Серия А. „Римските вълци“ направиха 0:0 при гостуването на Емполи в мача от единайстия кръг на италианското първенство.

Рома започна силно мача и във 2-та минута след центриране в наказателното поле на Емполи Един Джеко стреля с глава, но Лукаш Скорупски спаси.

Три минути по-късно Мохамед Салах отправи хуба удар, но Скорупски отново бе на мястото си и спаси.

Емполи изненадващо можеше да поведе в резултата в 40-та минута, когато Мануел Паскуал стреля от фаул, но встрани от вратата на Войчех Шчесни.

Масимо Макароне бе близо до това да се разпише в 80-та минута, но топката премина на сантиметри встрани от левия стълб на вратата на Шчесни.

Войчех Шчесни направи изключително важно спасяване в 89-та минута, когато отрази много опасен удар на Мануел Паскуал.

Скорупски направи невероятно спасяване в третата минута на добавеното време на мача, когато отрази удара на Стефан Ел Шаарауи и изби топката в корнер.

Минута по-късно Скорупски отново се прояви на високо ниво, след като отново отрази много опасен удар на Ел Шаарауи.

Рома остана на второ място във временното класиране с актив от 23 точки, докато Емполи остава в зоната на изпадащите със 7 точки на осемнайста позиция.