Отборите на Рома и Наполи завършиха при резултат 0:0 на “Олимпико” в „Дербито на слънцето“ от деветия кръг на Серия А.

Рома Наполи статистика

източник: Sofascore

Още 6-та минута капитана на Рома Лоренцо Пелегрини нанесе първия удар в мача, но Калиду Кулибали изби в корнер. При последвлото изпълнение Дзаниоло прати топката покрай вратата след изстрел с глава. В 14-та Виктор Осимен опита изстрел, който обаче беше блокиран от Джанлука Манчини. Пет минути по-късно Жозе Моуриньо получи жълт картон за протест. От въпросния фаул Матео Политано прати топката в аут.

След около половин час игра Браян Кристанте изведе Ейбрахам на чудесна позиция, но англичанинът стреля покрай вратата. В 32-ата Пьотър Жиелински шутира отдалеч, но не сполучи с него.

Малко преди почивката Осимен се размина с червен картон за опит за сритване срещу Манчини след въздушно единоборство помежду им. След това Ейбрахам също се отърва от втори жълт картон за опасна игра с високо вдигнат крак в главата на Жиелински.

Втората част започна с натиск на “партенопеите”, но без никакви положения. Така се стигна до 56-аа минута, когато Матиас Виня настъпи Ангиса в наказателното поле, но дузпа не последва. В 60-ата Политано пусна остър пас към вратата, а след няколко рикошета в краката на Осимен и Манчини топката срещна гредата. При последвалия корнер Осимен стреля с глава, а топката кацна върху напречната греда и излезе в аут.

20 минути след началото на втората част Хенрих Мхитарян направи пропуск от голямо разстояние. Малко след това Пелегрини опита воле, което се оказа неточно. Няколко минути по-късно Манчини нанесе удар с глава след центриране от фал, но не намери целта. Четвърт час преди края Давид Оспина улови топката след опит за пас на Виня, след което Ейбрахам нацели ръката му със своя крак и отново не последва втори жълт картон за тарана.

Десет минути преди края Моуриньо бе изгонен заради поредна бурна реакция, този път след фаул в краката на Дзаниоло. Веднага след това резервата Елиф Елмас пробва удар, който попадна в ръцете на Руи Патрисио. Две минути преди да изтече редовнот време Осимен се разписа с глава, но при вдигнат флаг за засада и така резултатът остана непроменен. След последния съдийски сигнал реферът показа червен картон и на Лучано Спалети заради саркастични аплодисменти към арбитъра.