Рома допусна изненадващо поражение с 1:2 като гост срещу застрашения от изпадане Кремонезе в предпоследен двубой от 24-ия кръг в шампионата на Италия.

В 17-ата минута домакините изненадващо поведоха в резултата чрез удар от дистанция на нападателя Франк Цаджут, а старши треньорът на столичани Жозе Моуриньо беше отстранен от резервната скамейка в началото на второто полувреме заради оспорване на съдийско решение.

"Вълците" се добраха до изравнителен гол в 71-ата минута, когато Леонардо Спинацола шутира точно и направи безпомощен вратаря Марко Карнезеки.

Точен удар от дузпа на Даниел Чофани седем минути преди края на редовното време осигури първия успех през кампанията в полза на отбора от Кремона.

Рома остава на пето място в Серия А с актив от 44 точки, докато Кремонезе има 12 точки на 19-та позиция.