Рома спечели гостуването си на Удинезе с 3:0 в мач от 5-ия кръг на Серия А. Това е първа победа за "джалоросите" в италианския шампионат от началото на кампанията. Двубоят беше дебютен за Иван Юрич, който замени Даниеле де Роси преди дни.

Първото попадение за гостите падна в 19-ата минута. Тогава Артьом Довбик получи добър пас в наказателното поле и отправи удар по земя в долния десен ъгъл на вратата. До края на полувремето нямаше други голове.

В 49-ата минута Рома получи шанс да изпълни дузпа след грубо нарушение на Яка Бийол. С отговорността се нагърби Пауло Дибала, който бе безгрешен от бялата точка, за да удвои аванса на "вълците".

Крайният резултат бе оформен от Довбик в 70-ата минута. Той получи от Томазо Балданци и преодоля стража на противника за 3:0.

Рома вече има шест точки и временно заема деветото място в класирането, докато Удинезе е трети с актив от 10 пункта.