В дерби от 7-ия кръг на Серия А Рома победи Милан като гост с 2:0 след голове на Джеко и Флоренци през втората част. Домакините останаха и с човек по-малко след червен картон на Чалханоглу в 80-ата минута.

Гостите започнаха активно, но независимо от създадените няколко ситуации в първата част голове не паднаха.

В 18-ата минута Донарума намери добре Строотман, но стреля неточно. Рома отвърна с добра комбинация между Джеко и Коларов, но гол за гостите нямаше.

Милан активизира своята игра през втората част, но не намираше пролука за гол в съперниковата врата. Противно на инициативата на Милан, гостите от Рома откриха резултата чрез Един Джеко в 72-ата минута, пет минути по-късно Наинголан стреля опасно, Донарума спаси, но избитата топка попадна във Фронеци, който направи 2:0 за гостите.

В 80-ата минута Милан остана с човек по-малко, след като Чалханоглу получи втори жълт картон и беше изгонен.

Така в крайна сметка Рома победи заслужено Милан с 2:0 и излезе на пето място с актив от 15 точки, а Милан е седми с 12.