Милан най-сетне счупи каръка и постигна първа победа под ръководството на Стефано Пиоли. След реми и загуба в първите два мача на специалиста този път „Сан Сиро” помогна и „росонерите” надиграха СПАЛ Ферари с 1:0 в 10-ия кръг.

Единственото попадение отбеляза недолюбвания напоследък от феновете Сусо, а играта на Милан за пореден мач не изглеждаше никак убедителна. Резултатът, ако не друго, поне вкара тима в горната половина на таблицата с 13 точки. „Росонерите” вече са 10-и в класирането, като отвориха разлика от 6 пункта спрямо предпоследния СПАЛ.

Пиоли продължи да експериментира със състава и в този мач, като решенията имаха противоречив резултат. Исмаел Бенасер беше поставен в позиция на дефанзивен халф, където определено не беше силата му. Самуел Кастийехо получи ролята на дясно крило, но освен да извърши най-сериозния пропуск през първата част, не се отчете с нищо съществено.

Въпросната ситуация се разви в 12-ата минута, когато центриране на Тео Ернандес отляво по някакъв начин стигна до далечния край на вратарското поле. Там Кастийехо от няколко метра прати топката направо в напречната греда.

СПАЛ имаше доста добра ситуация в 36-ата минута. Тогава бившият футболист на Милан Андреас Петаня нанесе зверски шут от границата на наказателното поле, който изиска сериозна намеса от вратаря Джанлуиджи Донарума.

След почивката Пиоли бързо прибегна до смените, след като играта на неговия тим очевидно не вървеше. Давиде Калабрия замени Матео Мусакио в отбрана, а недоволният Кастийехо трябваше да отстъпи мястото си на Сусо.

Именно вторият реализира победния гол в 63-ата минута след пряк свободен удар, който Кжищоф Пионтек изработи. Викари свали полския таран точно пред границата на наказателното поле, а Сусо по перфектен начин завъртя топката над стената – 1:0.

Десет минути преди края Лукас Пакета изпусна златен шанс да довърши противника. Бразилецът показа завидна техника, за да си пробие път с дрибъл през централната защита на СПАЛ. В миг халфът се озова сам срещу вратаря, ала по някакъв неестествен начин Етрит Бериша успя да сложи крак пред изстрела и топката с голяма доза шанс излезе в корнер.

СПАЛ потърси изравняването в последните минути, като в 83-ата Ясмин Куртич твърде лековато се оказа съвсем сам пред вратарското поле при центриране от корнер. Играчът на гостите обаче не успя да нанесе точен изстрел с глава, а топката мина над гредата.