Аталанта срази носителя на Купата на Италия Ювентус с 3:0 и сложи край на амбициите на „бианконерите” да дублират успеха си във вътрешната надпревара.

По този начин Аталанта си осигури мач на 1/2-финалите срещу Фиорентина, който по-рано в сряда надделя с внушителното 7:1 над Рома.

Поражението е малка част от разочарованието на Масимилиано Алегри, тъй като опитният защитник Джорджо Киелини напусна играта принудително през първата част.

Аталанта стоя по повече от перфектен начин през първото полувреме на „Атлети д’Адзур” и съумя да открие резултата в 37-ата минута. Жоао Кансело загуби топката в своята половина от Тимоти Кастане. Фланговият футболист на „бергамаските” напредна през средата и с плътен удар с десния крак преодоля Войчех Шчесни – 1:0.

И докато Ювентус вече търсеше начин да се върне в мача, така 120 секунди по-късно Дуван Сапата удвои аванса на Аталанта. Нападателят на домакините получи пас от Марио Пашалич и с мощен удар направи 2:0.

Най-чистото положение през второто полувреме за „старата госпожа” дойде в 68-ата минута пред Сами Кедира, ала стражът на Аталанта отрази опита на германския халф.

В 86-ата минута пък Сапата направи „класика” в Бергамо, след като наказа безумна грешка от Матиа де Шилио. Крайният защитник на Юве върна слабо топката към полския си вратар, а Сапата напредна, стреляйки оформи крайния резултат – 3:0.

Аталанта – Ювентус 3:0

1:0 Кастане (37’)

2:0 Сапата (39’)

3:0 Сапата (86’)