Българският бранител Петко Христов стартира като титуляр за първи път през календарната година за своя Специя. Бившият футболист на Славия записа цял мач, на тимът от Лигурия загуби с 1:2 като гост на Торино в двубой от 34-ия кръг на италианската Серия А.

Още в третата минута неговият съотборник в ариергарда Мартин Ерлич фаулира Антонио Санабрия, което значеше дузпа за Торо. 11-метровият наказателен удар бе реализиран от Саша Лукич. До почивката „биковете“ доминираха, но не успяха да отбележат втори гол.

Петко Христов Специя

източник: Gulliver/GettyImages

В 70-ата минута Лукич отново се разписа, но този път след центриране от корнер. В добавеното време гол на Санабрия беше отменен поради засада, а в последните секунди на срещата Рей Манай беше точен за “орлетата“ от дузпа, която сам спечели .

Така Торино остана на 11-ата позиция в класирането, но вече с актив от 43 точки, а Специя запази 15-ото си място с 33 спечелени пункта – 11 над зоната на изпадащите, където с равен брой точки (22) са Дженоа, Венеция и Салернитана.