Специя с Петко Христов в състава загуби с 1:2 при гостуването на Сампдория в мач от деветия кръг на Серия А. Българският национал изигра пълни 90 минути, получи и жълт карто още в 14-ата минута за груб фаул. Поражението остави Специя непосредствено над зоната на изпадане, а домакините от Генуа поеха глътка въздух и са на 13-ото място в класирането.

Петко Христов срещу Сампдория

източник: Sofascore.com

Сампдория поведе с автогол на Емануел Гиаси още в 15-ата минута. Той отклони топката в собствената си врата при опита си да избие силен шут от пряк свободен удар. В 36-ата минута Маноло Габиадини изведе Антонио Кандрева в наказателното поле и националът  хладнокръвно направи 2:0.

В последните секунди на добавеното време Даниеле Верде върна един гол за Специя, но за повече нямаше време. Той отбеляза страхотно попадение, след като изстреля истински снаряд в горния ляв ъгъл на вратаря Емил Аудеро.