Отборът на Парма надделя с 2:0 тима на Лече в последен двубой от 13-тия кръг на италианската Серия А. И двете попадения паднаха през втората част и бяха дело на Симоне Якопони в 57-ата и на Андреас Корнелиус в 72-ата минута.

С тази победа домакините се изкачват до седмата позиция в класирането с актив от 28 точки, на една от зона Европа, където е Каляри. За Лече това бе четвърта поредна загуба, които се намират на 17-то място с 15 точки ,на една от опадната зона. В следващия кръг "дуковете" гостуват на Ювентус, като преди това имат домакинство на Рома за Купана на Италия. Лече пък  приемат Интер.

Първата опасност дойде пред вратата на гостите, когато Юрай Куцка засече с плонж центриране отляво, но прати топката близо до дясната греда на Габриел.

В 19-ата минута Филипо Фалко стреля от дистанция, но право в ръцете на вратаря на Парма Луиджи Сепе.

Пет минути преди края на първата част Рикардо Галиоло бе изведен добре в наказателното поле отляво и стреля в близкия ъгъл на Габриел, който успя със стени усилия да избие, но бе вдигнат флага за засада.

Второто полувреме започна с шанс за домакините. След кратко разбъркване в наказателното поле на Лече в 52-ата минута Юрай Куцка стреля, но Габриел реагира добре и изчисти с една ръка.

Гостите отговориха с хубав удар на Симоне Якопони, който бе избит в корнер от Луиджи Сепе.

В 57-ата минута "дуковете" поведоха в резултата. Ернани центрира от ъглов удар в наказателното поле, където Фабио Лучони изпусна Симоне Якопони, който оставен непокрит забоде топката с глава във вратата на гостите за 1:0.

Лече отговори с хубава атака две минути след това, която завърши със силен удар на Мрко Мансоку, който обаче бе блокиран от играч на Парма и излезе в корнер.

Домакините поведоха с 2:0 в 72-ата минута след груба грешка в защитата на Лече. Топката бе центрирана в наказателното поле от Рикардо Галиоло, където Куцка бе изпуснат и стреля с глава в напречната греда. Кълбото обаче отскочи и попадна в краката на влезлия само преди две минути по-рано Андреас Корнелиус, който разстреля Габриел.

Гостите имаха шанса да намалят резултата секунди след подновяването на играта, но Джанлука Лападула нацели напречната греда, след като бе намерен в наказателното поле.

Четири минути преди края на срещата отново Лападула имаше шанс да обстрелва вратата на "дуковете", но неговия изстрел мина близо до дясната греда.

Две минути след това и Деян Клушевски вожеще да се нареди сред голмайсторите, но негов силен шут от границата на наказателното поле бе избит от стража на Лече над гредата в ъглов удар.

В първата минута на добавеното време на срещата Жервиньо се измъкна зад защита на Лече и стреля, но вратаря Габриел успя да блокира удара.

В последните секунди на срещата Андреа Рисполи можеше да отбележи почетно ппадение за гостите, но стреля над гредата.

ПАРМА – ЛЕЧЕ 2:0

1:0 Симоне Якопони 57'

2:0 Андреас Корнелиус 72'

Стартови състави на двата отбора:

ПАРМА (4-3-3): 1. Луиджи Сепе – 36. Матео Дармиан, 2. Симоне Якопони, 22. Бруно Алвеш (к), 28. Рикардо Галиоло – 8. Алберто Граси, 10. Ернани, 33. Юрай Куцка – 44. Деян Кулушевски, 9. Роберто Инглесе, 19. Ясмин Куртич

Старши треньор: Роберто ДАверса

ЛЕЧЕ (4-3-3): 21. Габриел – 39. Кристиан ДелОрко, 5. Фабио Лучони, 13. Лука Росетини, 7. Джулио Донати – 14. Алесандро Дейола, 77. Панайотис Тачцидис, 4. Джакопо Петричони – 8. Марко Манкосу (к), 30. Кума Бабакар, 10. Филипо Фалко

Старши треньор: Фабио Ливерани

Главен съдия: Михаел Фабри, Италия