Парма постигна втора поредна победа в Серия А, след като се наложи с 2:0 при домакинството на Каляри от петия кръг на италианския шампионат. За успеха на  През миналия уикенд „дуковете“ спечелиха с 1:0 като гост на Интер.

Роберто Инглезе вкара гол за Парма още в 14-та минута, но попадението не бе зачетено заради засада.

Парма поведе в 20-та минута, когато Роберто Инглезе бе изведен зад отбраната на Каляри, след което стреля, Алесио Краньо първоначално спаси, но след това топката отново рикошира в нападателя на домакините и влетя във вратата.

Парма нанесе своя втори удар в 47-та минута, когато Жервиньо бе изведен сам срещу Краньо, след което стреля топката срещна левия стълб на вратата на Каляри и влетя в мрежата.

Парма можеше да вкара трети гол в 82-та минута, когато Лука Ригони бе изведен на отлична позиция и стреля, но Краньо успя да спаси.

След този успех Парма вече събра актив от 7 точки и е на седма позиция във временното класиране, докато Каляри е тринайсти с 5 точки.