Отборът на Наполи победи с 2:0 гостуващия Саусоло в среща от 36-ия кръг на италианската Серия А. Резултатът бе открит от Елсед Хисай още в осмата минута, а резервата Алан осигури трите точки в добавеното време на двубоя. Резултатът обаче можеше да бъде съвсем различен, ако беше зачетен поне един от четирите отменени попадения за "неровердите". В три от тези случаи крайното решение бе взето след преглед на ситуацията със системата ВАР.

Резултатът бе открит още в осмата минута от Елсед Хисай, който се разписа с хубав удар по земята извън наказателното поле. Това беше първи гол за Хисай с екипа на "небесносините", а в цялата си кариера в Серия "А" той има и едно попадение за Емполи.

В 20-ата минута удар на Лоренцо Инсиние премина покрай вратата на Консили.

Оттук започна и парада на отменениет попадения за Сасуоло.

В 32-ата минута Филип Джуричич отбеляза във вратата на Давид Оспина, но бе отменен заради засада.

Четири минути след това ново попадение на Джуричич не бе зачетено заради засада на Хамед Траоре в хода на атаката.

Пети минути след началото на втората част Франческо Капуто завърши с попадение добра атака на Саусоло, но отново "зелено-черните" бяха разочаровани заради засада на Доманико Берарди по време на атаката.

В 62-ата минута отново системата ВАР трябваше да се намесва  след попадение на Берарди.

Това може би оказа влияние на футболистите на Де Зерби, които може би се предадоха след четирите отменени попадения.

Три минути преди края на срещата Матео Политано нацели гредата зад вратаря Консили.

В добавеното време на мача резервата Алан реши всичко, след като се разписа с хубав удар от границата на наказателното поле.

С тази победа Наполи събра актив от 59 точки и остава на седмата позиция, като продължава да преследва Рома, които са пети с 61 точки, но и с мач по-малко. Сасуоло остават позиция по-надолу с 48 пункта.

НАПОЛИ - САСУОЛО 2:0

1:0 Елсед Хисай 8'

2:0 Алан 90+4'

Стартови състави на двата отбора:

НАПОЛИ (4-3-3): 25. Давид Оспина - 22. Джовани Ди Лоренцо, 44. Константинос Манолас, 26. Калиду Кулибали, 23. Елсед Хисай - 8. Фабиан Руис, 68. Станислав Лоботка, 20. Пьотр Жиелински - 7. Хосе Кайехон, 99. Аркадиуш Милик, 24. Лоренцо Инсиние (к)

Старши треньор: Дженаро Гатузо

САСУОЛО (4-2-3-1): 47. Андреа Консили - 6. Рожерио, 31. Джанлука Ферари, 2. Марлон, 17. Мерт Мюлдюр - 73. Мануел Локатели, 4. Франческо Манианели (к) - 23. Хамед Жуниор Траоре, 10. Филип Джуричич, 25. Доменико Берарди - 9. Франческо Капуто

Старши треньор: Роберто Де Зерби

Главен съдия: Джанлука Аурелиано, Италия