Отборите на Лацио и Удинезе сътвориха истинско шоу в двубой от 15-ия кръг на Серия А. Срещата завърши при резултат 4:4 и с трима играчи по-малко на терена, след като Патрик, Молина и Уолъс напуснаха терена преждевременно.

Всичко започна в 17-ата минута, когато Бето изведе гостите напред в резултата. След половин час игра отново той удвои аванса на Удинезе. Само две минути по-късно обаче Чиро Имобиле върна едно попадение за "орлите".

В края на първата част Молина покачи до 3:1 за своя тим.

Малко след подновяването на играта Педро намали, а в 56-ата минута Милинкович-Савич възстанови равенството.

Секунди по-късно Патрик задържа свой съотборник, за което получи втори жълт картон и напусна терена преждевременно. В 69-ата минута същото направи и Молина за удар с лакът.

В 79-ата минута Ачерби обърна до 4:3 за Лацио, но дълбоко в добавеното време Арслан оформи крайния резултат.

Все пак имаше време за още един червен картон - този на Уолъс за неспортсменско поведение.

Така двата тима взеха по точка, която не помага особено на никой от тях. Лацио е девети с 22 пункта, докато Удинезе е на 14-о място с 16 точки.