Отборът на Аталанта разгроми пореден съперник отначалото на сезона, нанасяйки поражение с 5:2 при домакинството на състава на Каляри в среща от 3-тия кръг на Серия А.

Домакините започнаха по най-добрия начин, след като Луис Муриел откри резултата още в 7-та минута. Все пак момчетата на Еузебио Ди Франческо успяха да възстановят паритета бързо, след като Диего Годин беше точен в 24-та минута.

Това попадение обаче сякаш събуди допълнителна острота в действията на бергамаските и до полувремето резултатът вече беше 4:1, а попаденията бяха дело на Папу Гомес, Марио Пашалич и Дуван Запата.

В началото на втората част все пак гостите успяха поне частично да се върнат в мача, след като в 55-та минута Жоао Педро се възползва от подаване на Ликогианис за 2:4. Финалното попадение дойде в 81-та минута, а негов автор беше ново попълнение на Аталанта - Сам Ламерс.