Ювентус ще трябва да почака още за осмата си поредна титла в Серия А. "Бианконерите" се нуждаеха от само една точка срещу СПАЛ, за да си осигурят трофея 6 кръга преди края на сезона, но загубиха с 1:2 при гостуването си във Ферара от 32-ия кръг на шампионата.

Юве все още може да стане шампион в този кръг, ако Наполи не спечели срещу последния Киево в неделя (14 април).

СПАЛ - Ювентус

източник: Gulliver/GettyImages

Иначе на "Стадио Паоло Маца" бойкият СПАЛ осъществи пълен обрат над лидера в таблицата. Момчетата на Леонардо Семполичи губеха след едно полувреме след гол на нападателя на торинци Мойс Кийн (30') в тяхната врата. През втората част обаче попадения на Кевин Бонифаци (49') и Сержио Флокари (74') донесоха важния успех за домакините.

Трите точки дават още по-голямо спокойствие на СПАЛ за оцеляването в Серия А. Тимът е 13-ти (35 т.), на 7 над зоната на изпадащите. Ювентус остава лидер (84 т.) с 20 точки преднина пред втория Наполи.

При грешка на "адзурите" срещу Киево, Юве ще стане шампион с рекорд - най-бързо стигане до титлата (при 6 оставащи кръга до края).

Ювентус излезе със състав, който предполага насочване на енергията в по-голяма степен към четвъртфиналния реванш в Шампионската лига срещу Аякс (1:1 в първата среща в Холандия).

Масимилиано Алегри бе направил много промени, като извън терена останаха Кристиано Роналдо,Джорджо Киелини, Даниеле Ругани, Миралем Пянич, Блес Матюиди, Дъглас Коща, Емре Джан и Марио Манджукич.

Първото попадение в срещата падна в 30-ата минута. Жоао Кансело навлезе към центъра на терена, освободи си пространство за фронтален шут и опита да изненада съперниковия страж отдалеч. На пътя на топката обаче застана Кийн, който я отби в обратния ъгъл и кълбото влетя неспасяемо във вратата на Вивиано за 0:1.

"Старата госпожа" можеше да удвои своята преднина в 42-ата, но тогава домакините по някакъв начин оцеляха, след като шутът на Кансело беше блокиран. СПАЛ не се предаде и възстанови паритета в 49-ата минута. Подaване от корнер намери централния бранител Кевин Бонифаци в наказателното поле. Той скочи най-високо и с глава матира Перин.

В 72-ата минута Пауло Дибала отправи много техничен изстрел от границата на наказателното поле. Топката летеше към долния десен ъгъл, но стражът на Вивиано изби.

Само две минути по-късно СПАЛ вкара втория важен гол за себе си. Серджо Флокари се оказа на точното място и се възползва от грешка на младия защитник Гоци. Обработи топката и с плътен шут по земя донесе успеха на своите за крайното 2:1.

СПАЛ - Ювентус 2:1

0:1 Мойс Кийн 30'

1:1 Кевин Бонифаци 49'

2:1 Сержио Флокари 74'

Състави на двата отбора:

СПАЛ: Вивиано, Фарес, Викари, Чионек, Бонифаци, Мурджия, Шкиатарела (Валдифиори 70'), Мисироли, Ладзари, Петаня (Антенучи 89'), Флокари (Реджини 84')

Треньор: Леонардо Семпличи

Ювентус: Перин, Де Шилио, Брадзали (Бернардески 81'), Гоци, Спинацола, Куадрадо, Бентанкур, Кастанос (Кавилия 61'), Кансело, Дибала, Кийн (Мавидиди 69')

Треньор: Масимилиано Алегри