Шампионът Наполи завърши сезон 2022/2023 с успех. Това се случи, след като южняците надвиха с 2:0 гостуващия Сампдория в големия ден, в който отборът ще вдигне титлата на Италия.

Препълненият до дупка стадион „Диего Армандо Марадона“ видя двата гола през второто полувреме, когато Виктор Осимен откри резултата в 64-ата минута от дузпа, а пет преди края с вълшебно изпълнение от дистанция Джовани Симеоне оформи крайния резултат в Неапол.

Веднага след края на срещата пък започна трескавата подготовка за коронацията на новия италиански шампион, а феновете на отбора създадоха фантастична атмосфера.

С успеха Наполи завърши с 90 точки шампионския си сезон, на цели 16 пред втория Интер. Сампдория от нови сезон ще играе в Серия Б, тъй като тимът отдавна изпадна и завърши последен с 19 точки.