Отборът на Наполи започна новия сезон в Серия А с победа като гост на Парма с 2:0. Попаденията отбелязаха Дрийс Мертенс в 63-ата и Лоренцо Инсиние в 77-ата минута.

Неаполитанците безспорно бяха доминанти на терена, но до 60-ата минута липсваха сериозни положения. Тогава обаче се появи за тима новото попълнение Виктор Осимен, който съживи играта им.

В 63-ата минута той принуди Сивоне Якопони да изчисти топката в краката на Дрийс Мертенс, който пък я прати в противниковата мрежа и даде преднина на „партенопеите“.

Седем минути след това нигериецът отправи пас с пета към капитана Лоренцо Инсиние, но неговият далечен шут се отби от страничната греда.

В 77-ата минута обаче Ървинг Лозано открадна топката и пробва изстрел, който беше избит от Луиджи Сепе, но Лоренцо Инсиние беше на точното място, за да успее да се разпише в своя мач номер 350 за тима.

В следващия кръг Парма гостува на Болоня, докато Наполи приема Дженоа.