Наполи спечели супер драматично срещу Сампдория с 2:1 в мач от 19-ия кръг на италианската Серия А.

Генуезците водеха с 1:0 чак до 77-ата минута, след като благодарение на автогол на албанеца Елсеид Хисай Сампдория поведе в 30-ата минута.

Всъщност, гостите от Генуа бяха дълго време по-добрият отбор на терена на „Сан Паоло“ и доста техни контри по чудо не се увенчаха с нов гол.

В 61-ата минута обаче съдията реши да помогне на неаполитанците, като вдигна втори жълт и червен картон за нищо на атиас Силвестре, който уж фаулирал вратаря Пепе Рейна.

Наполи веднага натисна и натика в пеналта останалите с 10 души „моряци“. В 77-ата минута Маноло Габиадини засече отблизо ниското центриране на Кайехон за 1:1.

Драмата обаче стана пълна в петата и последна минута от добавеното време, когато дебютиращият за Наполи Лоренцо Тонели бе оставен непокрит и от точката на дузпата вкара победния гол за Наполи – 2:1.

Неаполитанците са трети в класирането с 38 точки, колкото има и Рома /с мач по-малко/. Сампдория е 14-и с 23 пункта.