Наполи се възползва от неделния сняг в Торино, който отложи мача на конкурента му за "скудетото" Ювентус срещу Аталанта, би като гост Каляри с 5:0 и дръпна с четири точки на върха.

Неаполитанците гостуваха в понеделеник вечер на остров Сардиния, където условията за футбол бяха нормални, и спечелиха категорично своя двубой от 26-ия кръг на Серия "А". Така Наполи е лидер с 69 точки, пред Ювентус с 65, но и мач по-малко. Каляри е 14-и с 25 точки.

В началото на мача в Каляри имаше разменени атаки към двете врати, докато в крайна сметка Наполи не наложи волята си.

Хосе Каййехон постави началото на головата серия за неаполитанците с попадението си в 29-ата минута. Още до почивката Дрийс Мертенс в 42-ата минута покачи на 2:0 в полза на гостите.

Нищо не се промени и след почивката - Наполи продължи да доминира и да бележи. Третия гол реализира Пьотр Желински в 61-ата, а в 72-ата Лоренцо Инсиние в 72-ата от дузпа вкара и четвърти гол.

Петия в самия край реализира Марио Руй, с което оформи разгрома в полза на Наполи - 5:0 на терена на Каляри.