Наполи се класира за полуфиналите за Купата на Италия, след като се наложи с минималното 1:0 над Фиорентина на „Сан Паоло“. Единственото попадение бе дело на Хосе Кайехон в 71-та минута.

Домакините започнаха силно мача и в 7-та минута организираха добра атака. Диавара се опита да взаимодейства с Кайехон, на когото не му стигнаха сантиметри, за да отбележи.

Фиорентина отговори с добро положение в 12-та минута, когато се наложи на Хосе Рейна да отразява удара на Бернардески.

Санчес допусна много груба грешка в 18-та минута, което позволи на Марек Хамшик да овладее топката, след което стреля, но Татарушану успя да спаси.

Хосе Рейна се наложи да се намесва и да боксира топката в корнер в 19-та минута след удара на Киеза. Две минути по-късно Макси Оливейра подаде към Калинич, но той не успя да намери очертанията на вратата на Наполи.

Рейна направи невероятно спасяване в 22-та минута, когато отрази удара на Давиде Астори.

Наполи организира бърза контраатака в 23-та минута, но ударът на Паволети не намери целта. Домакините организираха отлична атака в 25-та минута, но ударът на Жиелински не бе точен.

Татарушану бе на мястото си в 29-та минута, когато спаси удара на Лоренцо Инсиние.

Румънският вратар отново демонстрира чудесния си рефлекс в 34-та минута, когато спаси удара на Кайехон.

Фиорентина бе близо до това да поведе в резултата в 55-та минута, но Рейна отново отказа Киеза.

Наполи поведе в 71-та минута, когато Хамшик комбинира с Кайехон, който с много хубав удар препарира Татарушану.

Наполи завърши мача с човек по-малко, след като Хисай бе изгонен в 90-та минута.

Фиорентина също завърши срещата в намален състав, след като Макси Оливейра бе изгонен в добавеното време на срещата.

На полуфинала Наполи ще се изправи срещу победителя от сблъсъка между Ювентус и Милан.