Наполи се възползва по най-добрия начин от равенството на Ювентус и намали изоставането си от първия, след като победи с класическото 3:0 като гост Удинезе в мач от 9-ия кръг на Серия А. Головете за успеха реализираха Руис, Дрийс Мертенс от дузпа и Марко Рог.

Още в 4-ата минута на срещата Наполи направи принудителна смяна, след като Верди се контузи и на терена се появи Фабиан Руис. Десет минути след като се появи на терена, Фабиан Руис се разписа, за да изведе тима от Неапол напред в резултата.

Лазаня имаше възпожност да се разпише, след като излезе очи в очи с Карнезис, но не сполучи в 23-ата минута. През втората част удар на Мандрагора в 53-ата минута попадна в ръцете на Карнезис.

В последните десет минути на срещата Наполи оформи крайния резултат, след попадения на Мертес от дузпа за игра с ръка на Опоку и Рог. Авторът на третия гол се появи на терена само минута по-рано и се разписа.

След този успех Наполи е втори с актив от 21 точки и изоставане с 4 от лидера, а Удинезе е на 15-ото място с 8 точки.