Наполи победи Верона с 2:0 като гост в мач от 27-ия кръг на италианското футболно първенство.

Възпитаниците на Дженаро Гатузо записаха четвърта поредна победа в калчото и с 42 точки заемат шестото място, а продължиха и добрата си серия след спечеления трофея в турнира за купата на Италия преди шест дни след триумф на финала с дузпи срещу Ювентус.

Аркадиуш Милик откри резултата в 38-ата минута, когато засече центриране от корнер на Матео Политано. След час игра Давиде Фараони от Верона с глава прати топката в мрежата на гостите, но попадението беше отменено заради игра с ръка в хода на атаката на центриралия от ляво Матиа Дзакани.

В края Ървинг Лосано реши всичко с втори гол. Той вкара отблизо след подаване от ъглов удар от дясно към далечната греда на Фаузи Гулам.

В друг мач от кръга Каляри стигна до драматичен успех с 1:0 при гостуването си на предпоследния СПАЛ. Единственото попадение реализира в четвъртата минута на добавеното време Джовани Симеоне, който засече отблизо с глава пас на Жоао Педро отляво.