Наполи се възползва от грешната стъпка на Интер в Серия А и временно узурпира челото с победа 3:1 над Торино в 17-ия кръг. Двубоят ще остане паметен за всички фенове на „везувианите”, защото капитанът Марек Хамшик изравни клубната легенда Диего Армандо Марадона на върха по отбелязани голове във вечната ранглиста.

Неаполитанци на практика решиха мача още в първото полувреме, като до 30-ата минута бяха изковали аванс от три попадения. Още в 4-ата резултатът бе открит. Гостите изпълниха два поредни корнера, а при втория Алан завъртя кълбото отляво към близката греда, където Калиду Кулибали по някаква причина бе оставен без опека. Огромният сенегалец стреля безмилостно с глава и опъна мрежата зад Салваторе Сиригу – 0:1.

Хамшик най-сетне редом до богоравния в Наполи Марадона

Наполи продължи да доминира и отбеляза второто си попадение в 25-ата. Жоржиньо съсече защитата на Торино с хитър  извеждащ пас, който остави Пьотр Желински съвсем сам срещу вратаря. За полския национал бе детска игра да насочи кълбото в долния ляв ъгъл – 0:2.

Пет минути по-късно дойде и мигът за историята. Дрийс Мертенс пое отляво и спря за момент в пеналта, за да изчака подкрепления. Хамшик дотича и получи топката около точката на дузпата, след което с прецизно насочен шут в горния ляв ъгъл вкара своя 115-и гол за Наполи – 0:3.

След почивката гостите вече не играеха със същия интензитет, като все пак в 61-ата Хосе Кайехон вкара още едно попадение, което не бе признато заради засада.

Торино донякъде се отсрами три по-късно, когато Адем Ляич опита с дрибъл да пробие централната защита на Наполи, а отскочилата топка попадна у Аднреа Белоти. Италианският национал стреля премерено в долния десен ъгъл, за да намали до 1:3.

Във временното класиране Наполи вече е първи с 42 точки, на две пред втория Интер и на 4 пред третия Ювентус, който утре гостува срещу Болоня в своя мач от кръга. Торино записа 4-о поражение от началото на сезона, като остава 9-и с 23 точки.