Наполи постигна изключително драматична победа с 4:2 при домакинството си на Удинезе от 33-ия кръг на Серия А. Неаполитанците изоставаха в резултата с 1:2 в 55-та минута и се нуждаеха от обрат, за да съхранят шансовете си за шампионската титла в италианското първенство.

Якуб Янкто изведе Удинезе напред в резултата в 41-та минута.

Наполи успя да изравни резултата в добавеното време на първата част след попадение на Пьотър Желински.

Удинезе отново поведе в резултата в 55-та минута с много красив гол на Сванте Ингелсон.

Наполи изравни резултата в 64-та минута. След центриране от корнер в наказателното поле на Удинезе, Раул Албиол засече топката с глава и я вкара във вратата на Бисари.

Наполи осъществи пълния обрат в срещата в 70-та минута с гол на Аркадиуш Милик.

Домакините вкара четвърти гол чрез Лоренцо Тонели в 75-та минута.

Удинезе можеше отново да завърже интригата в мача в 85-та минута, когато след удар с глава на Стипе Перица топката срещна напречната греда.

С тази победа Наполи съкрати изоставането си от лидера Ювентус на 4 точки. Неаполитанците са втори с 81 точки, докато „бианконерите“ са лидер в 85 точки. Удинезе е четиринайсти с 33 точки.