Отборът на Милан победи Рома с 2:0 в дербито от 28-ия кръг на италианската Серия А. Резултатът бе открит в 76-ата минута от Анте Ребич, а минута преди края на редовното време Хакан Чалханоглу реализира дузпа и оформи крайния резултат. Това бе важен успех за възпитаниците на Стефано Пиоли, които вече се изравняват по точки с шестия Наполи. И двата тима имат по 42 точки, но "партенопеите" играят по-късно тази вечер.

За Рома това може да означава край за мечтата за участие в Шампионската лига, тъй като изостават с шест точки от четвъртия Аталанта, който са с мач по-малко.

Двата тима тази вечер си размениха по едно полувреме, като през първата част гостите имаха най-чистото положение. През вторите 45 минути обаче "росонерите" заиграха по-добре и успяха да нахитрят "вълците" в последния четвърт час от мача.

Двата отбора започнаха срещата агресивно, но без някакви опасности за една от двете врати.

След четвърт час игра отборът на Рома съзаде първата по-интересна ситуация. Джъстин Клуйверт получи топкаата отдясно и опита да намери в наказателното поле Лоренцо Пелегрини, който обаче разочарова с първото си докосване. След това все пак опита изстрел, който обаче бе блокиран.

Четири минути след това гостите организираха нова добра атака. Един Джеко намери Хенрих Мхитарян отдясно, а арменецът отпарви остра топка към малкото наказателно поле, където нахлуваше на скорост Клуйверт, но Джиджи Донарума успя да изпревари нидерландеца и пресече подаването.

"Вълците" продължиха с натиска и минута след това Джеко изпусна страхотна ситуация да открие. Клуйверт центрира отляво в наказателното поле, топкат рикошра в играч на Милан и стана много удобна за високия Джеко, който обаче останал сам не успя да уцели добре кълбото с глава. Вместо това тя се отби от гърба му и премина на сантиметри от вратата на Донарума.

Домакините създадоха първата си ситуация чак в 27-ата минута, когато Джакомо Бонавентура пробва удар, но той се оказа прекалено силен.

В 39-ата минута Милан пропусна най-чистата си ситуация до момента. Тео Ернандес отправи чудесно центриране отляво в наказателното поле, където Анте Ребич не успя да отиграе, но това стори Хакан Чалханоглу, който обаче от добра позиция стреля неточно с глава.

Минута преди края на първото полувреме Чалханоглу изпълни технично пряк свободен удар отляво на наказателното поле на Рома, но вратарят Антонио Миранте.

Две минути след началото на втората част Ребич пресече пас назад към вратаря Миранте, но не успя да овладее топката и тя излезе в аут.

В 54-ата минута в и гра за домакините се появиха Алексис Саелемакерс и Лукас Пакета, които замениха Саму Кастейехо и Джакомо Бонавентура.

Две минути след това Чалханоглу стреля, но доста неточно.

Малко преди да изтече час игра за Рома се появи Карлес Перес, който смени Джъстин Клуйверт.

В 65-ата минута Чалханоглу имаше страхотна възможност да реализира, след като завърши много добра атака на Милан, но ударът му попадна от външната страна на мрежата.

Малко след това резервата Лукас Пакета отправи изстрел от разстояние, който беше избит в корнер от Миранте.

Двадесет минути преди края на срещата за Рома се появиха Диего Пероти и Никола Калинич, които замениха Хенрих Мхитарян и Един Джеко.

Отново Пакета опита нов шут от дистанция в 73-ата минута, но този път той не попадна в рамките на вратата.

В 76-ата минута обаче Милан поведе. Анте Ребич отне топката от Давиде Дзапакоста и похвана атака за домакините. Франк Кесие пробва акробатичен удар след това, но вратарят Антонио Миранте спаси. Тпоката стигна до Ребичу който пък уцели страничната греда. За негова радост обаче топката отново стигна до него и този път нямаше прошка - 1:0.

Веднага след попадението си Ребич бе заменен от Рафаел Леао. Десетина минути преди края на мача за Рома в игра влязоха Амаду Диавара и Хавиер Пасторе. Те замениха Лоренцо Пелегрини и Браян Кристанте.

В 89-ата минута Крис Смолинг фаулира Тео Ернандес в наказателното поле и главният съдия отсъди дузпа за "росонерите". Чалханоглу изпълни точно и с отличен удар оформи крайният резултат от 2:0.

МИЛАН - РОМА 2:0

1:0 Анте Ребич 76'

2:0 Хакан Чалханоглу (д) 89'

Стартови състави на двата отбора:

МИЛАН (4-2-3-1): 99. Джанлуиджи Донарума - 12. Андреа Конти, 24. Симон Кяер, 13. Алесио Романьоли (к), 19. Тео Ернандес - 79. Франк Кесие, 4. Исмаел Бенасер - 7. Саму Кастейехо, 5. Джакомо Бонавентура, 10. Хакан Чалханоглу - 18. Анте Ребич

Старши треньор: Стефано Пиоли

РОМА (4-2-3-1): 83. Антонио Миранте - 37. Леонардо Спинацола, 23. Джанлука Манчини, 6. Крис Смолинг, 2. Давиде Дзапакоста - 21. Жордан Верету, 4. Браян Кристанте - 77. Хенрих Мхитарян, 7. Лоренцо Пелегрини, 99. Джъстин Клуйверт - 9. Един Джеко (к)

Старши треньор: Пауло Фонсека

Главен съдия: Пиеро Джакомели, Италия