Милан се наложи с 2:0 над Сан Лоренцо в приятелски мач за Трофея Берлускони.

Джампаоло Пацини и Джакомо Бонавентура бяха точни за "росонерите", които имаха свободни дни през седмицата, заради липсата на европейски мачове.

Срещата за трофея обикновено се играе през август, срещу Ювентус, но заради други ангажименти, сега бе преместен, а съперник бе носителят на Копа Либертадорес.

Сан Лоренцо е и отборът, подкрепян от Папа Франциск.

Това бе 23-то издание на мач за Трофея Берлускони.

Продадените билети бяха повече от скромна бройка - 5153, а нито Силвио Берлускони, нито Барбара Берлускони присъстваха на трибуните.

Пацини откри резултата в 30-та минута, като засече центриране на Рикардо Сапонара отляво.

Нианг пропусна да удвои точно в началото на второто полувреме, а Стефан Ел Шаарауи също имаше няколко отлични положения. 16-годишният Хаким Мастур получи шанс на Сан Сиро, да играе рамо до рамо с Фернандо Торес.

Сан Лоренцо пропусна да изравни в 79-та минута, когато Каутеручо прати топката над гредата, след като Пабло Бариентос я бе нацелил преди това.

Франко блокира удар на Торес в 85-та минута, само за да не успее да се справи с добавката на Бонавентура, за 2:0.

Мастур за малко да се разпише в този знаменателен мач, но в самия край на двубоя техничният му удар прелетя над вратата.