Отборът на Милан взе много трудна и много сладка победа при гостуването си срещу Палермо от 12-ия кръг в Серия А. В Сицилия „росонерите“ надиграха тима на Ивайло Чочев с 2:1, а българинът остана неизползвана резерва от наставника Роберто де Дзерби.

Грандът от Милано имаше подчертано преимущество през първото полувреме, като можеше да поведе още в 13-ата минута. Тогава Джакомо Бонавентура отправи опасен шут от средна дистанция, който прелетя на сантиметри покрай целта.

Въпреки това 2 минути по-късно гостите все пак поведоха след грубо неразбирателство между вратаря на Палермо и защитниците пред него. Позавец излезе да лови едно безадресно центриране, но не се обади на Райкович, който остана на пътя му и стражът се блъсна. Така той изпусна топката, а Сусо бързо стигна до нея и я прати в мрежата – 1:0.

Палермо рядко застрашаваше вратата на Джанлуиджи Донарума, като Тиаго Чионек опита късмета си с далечен шут в 24-ата минута, който прелетя над целта.

След паузата Палермо тръгна доста по-смело да търси изравняването и го постигна в 71-ата минута. Тогава Алесандро Диаманти с находчив пас между няколко съперници изведе Илия Несторовски сам срещу Донарума, а македонецът не сбърка с мощен шут в близкия ъгъл – 1:1.

В 80-ата минута Несторовски можеше да доведе нещата до пълен обрат, ако ударът му от дистанция не бе прелетял на сантиметри покрай десния стълб.

Този пропуск се оказа решителен, защото в ответната атака Милан си осигури победата. Сусо посрещна една лошо отбита топка с изстрел от границата на вратарското поле, а Джанлука Лападула застана на пътя й, за да я отклони неспасяемо за вратаря Позавец – 2:1 и три точки за „росонерите“.

Така те защитиха второто си място в класирането и с 25 точки остават на 5 зад лидера Ювентус, който също победи. Палермо пък остава предпоследен с едва 6 пункта от началото на кампанията.