Милан записа важна победат при гостуването си на Фиорентина от 36-ия кръг на Серия А. Момчетата на Дженаро Гатузо надделяха с 1:0 над Фиорентина на "Стадио Артемио Франки" след попадение на Хакам Чалханоглу.

Успехът е втори през тази седмица за миланистите, които в понеделник надделяха над Болоня в предишния кръг на шампионата.

След този успех Милан остава 5-ти с 62 точки, на една зад четвъртия Интер (63 т., но мач по-малко), както и на 3 от третия Аталанта (2:1 над Дженоа по-рано в събота).

Капитанът на Милан - Алесио Романьоли, изигра своя мач номер 150 с екипа на Милан. Бранителят подсили "росонерите" през 2015 година с трансфер от Рома, като преди трансфера си на  точк"Джузепе Меаца" игра един сезон за Сампдория.

Срещата започна с положение пред домакините то Флоренция. Луис Муриел проби по левия фланг, навлезе в наказателното поле и стреля, но Джанлуиджи Донарума изби. В 24-ата минута  по-късно Хакан Чалханоглу комбинира добре със Сусо пред наказателното поле, след което турският национал шутира по земя към далечния ъгъл, а Лафонт успя със сетни сили да парира кълбото.

В 35-ата минута Милан взе аванс. Сусо центрира от десния фланг, а в наказателното поле Чалханоглу засече с глава и оформи крайното 1:0 в полза на гостите.

В 52-ата минута Федерико Киеза бе близо до гол, но опасният му удар прелетя над напречната греда. В 64-ата минута Франк Кесие можеше да си вкара ефектен автогол, но Донарума отново внимаваше.

В 79-ата минута Фабио Борини се възползва от грешка на Марко Бенаси в средата на терена. Италианецът комбинира с Патрик Кутроне, а младокът стреля на сантиметри покрай вратата на съперника. Милан запази преднината си до края и прибра трите точки.

Фиорентина - Милан 0:1

0:1 Хакам Чалханоглу 35'

Състави на двата отбора:

Фиорентина: Лафонт, Бираги, Уго, Миленкович, Лаурини, Бенаси, Едимилсон, Дабо, Миралас, Муриел, Киеза

Треньор: Винченцо Монтела

Милан: Донарума, Абате, Мусакио, Романьоли, Родригес, Кесие, Бакайоко, Чалханоглу, Сусо, Пьонтек, Борини

Треньор: Дженаро Гатузо