Милан постигна категорична победа с 4:1 при гостуването си на Лече в първия кръг от рестарта на Серия А. "Росонерите" откриха чрез Саму Кастейехо, но домакините изравниха в началото на втората част чрез Манкузо от дузпа. Но в рамките на четири минути гостите достигнаха до 3:1 след попадения на Джакомо Бонавентува и Анте Ребич. Крайният резултат бе оформен от резервата Рафаел Леао.

С постигнатият успех Милан се изкачи на седмата позиция в Серия А с актив от 39 точки, докато Лече е 18-и с 25 пункта.

Милан стартира по-добре срещата и притисна съперника си. В 14-ата Габриел бе принуден да спаси удар на Джакомо Бонавентура. Три по-късно вратарят на домакините трябваше отново да запази резултата непроменен при изстрел на Саму Кастийехо отблизо.

Малко след това бразилецът се намеси решително и при тежък изстрел на Франк Кесие от около 25 метра.

В 25-ата бившият вратар на "росонерите" се намеси и при удар на Ернандес. Минута по-късно Миалн най-накрая поведе в резултата. Хакан Чалханоглу центрира отдясно в наказателното поле, където Кастейехо технично реализира в десния ъгъл.

В 36-ата Биаджо Мекарело вкара попадение за Лече, но голът му не беше признат заради засада. В 40-ата минута Стефано Пиоли извърши принудителна смяна, като младият Матео Габия се появи на мястото на контузилия се Симон Кяер. В добавеното време на първата част удар на Джакопо Петричоне прелетя покрай вратата на гостите. Малко по-късно Габриел улови акробатичен удар на Габия, а веднага след това Лападула направи голям пропуск за домакините, изпускайки от изгодна позиция.

Второто полувреме започна много вихрено, след като се отбелязаха три гола в рамките на едва четири минути. Първо, в 54-ата минута , Манкосу изравни от дузпа, свирена за нарушение на Габия срещу резервата Кума Бубакар.

Веднага след подновяването на играта "росонерите" възстановиха преднината си, след като Бонавентура вкара след добавка, а преди това Габриел бе отразил удар на Хакан Чалханоглу.

В 7-ата минута Анте Ребич бе изведен сам срещу бразилския страж и хладнокръвно реализира за 3:1. След попадението последваха спокойни минути, в които Милан успя да задържи контрола на топката.

В 72-ата минута появилият се като резерва Рафаел Леао засече с глава центриране на Андреа Конти, оформяйки крайният резултат 4:1.

В следващият кръг Милан приема Рома, а Лече гостува на Ювентус.

СЪСТАВИТЕ:

ЛЕЧЕ: Габриел, Андреа Рисполи, Фабио Лусиони, Биаджо Мекариело, Марко Калдерони, Джакопо Петричоне, Панагиотис Тахцидис, Марко Манкосу, Рикардо Сапонара, Филипо Фалко, Джанлука Лападула

Треньор: Фабио Ливерани

МИЛАН: Джанлуиджи Донарума, Андреа Конти, Симон Кяер, Алесио Романьоли, Тео Ернандес, Франк Кесие, Исмаел Бенасер, Саму Кастийехо, Джакомо Бонавентура, Хакан Чалханоглу, Анте Ребич

Треньор: Стефано Пиоли

Съдия: Паоло Валери

Стадион: "Виа дел Маре"