Лацио допусна изненадваща загуба с 1:2 при гостуването си на Лече. Срещата беше от 16-ия кръг на Серия А. "Орлите" поведоха в резултата чрез Чиро Имобиле в 14-ата минута, но домакините стигнаха до обрат с попадения на Габриел Стрефеца и Лоренцо Коломбо през втората част.

Успехът бе трети поред за "джалоросите" в Калчото и отборът продължава възхода си и през 2023 година. За столичани поражението бе второ поред.

Двубоят започна отлично за Лацио и тимът на Маурицио Сари поведе още в 14-ата минута. Тогава Имобиле засече подаване в наказателното поле на Никола Касале и направи безпомощен вратаря на Лече.

"Джалоросите" стигнаха до изравнителен гол в 57-ата минута. Тогава Стрефеца реагира най-добре при една избита топка и я прати във вратата за 1:1. Победното попадение беше дело на Коломбо. Нападателят се възползва от пас на Ди Франческо и матира Иван Проведел за крайното 2:1.

Така Лацио заема 5-о място с 30 точки, докато Лече е 12-и с 18 точки.