Лече победи Кремонезе като гост с 2:0 в първия мач от 21-вия кръг на италианската Серия А.

Първото полувреме завърши не само без голове, но и без опасности пред двете врати. След почивката отборът на Лече се активизира След част игра Федерико Баскирото успя да открие резултата, като засече центриране с глава, заби топката в земята, тя отскочи и влетя в десния ъгъл на вратата без шанс за вратаря Марко Карнезеки.

Десет минути по-късно Габриел Страфеца направи 2:0 с удар от ъгъла на наказателното поле в горния ляв ъгъл.

С успеха Лече се изкачи до 14-а позиция и се изравни с Ювентус от чийто актив бяха извадени 15 точки. Кремонезе продължава да е единственият отбор, който е без победа в Серия А на последно място и изглежда сигурен изпадащ към този момент.

БТА / Автор: Христо Бонински