Лацио победи Сасуоло с 2:0 като гост. Срещата беше от 9-ия кръг на Серия А. Точни за успеха на "орлите" бяха Фелипе Андерсон (29) и Луис Алберто (35). С успеха Лацио събра 13 точки и излезе на седмо място във временното класиране. "Неровердите" са 13-и с три точки по-малко.

Гостите изиграха силно първо полувреме, в което вкараха и двата гола за успеха си. В 18-ата минута Андреа Консили се намеси решително при удар на Фелипе Андерсон. Десет минути по-късно обаче вратарят беше безпомощен. Тогава Валенти Кастеянос намери Фелипе Андерсон в наказателното поле, а бразилецът не сбърка.

В 35-ата минута Лацио стигна до втори гол. Луис Алберто се озова на точното място, за да вкара една избита от защитата на домакините топка.

В 57-ата минута шут на Данило Каталди среща гредата. Пет минути след това главният съдия Марко Ди Бело показа червен картон на вратаря на гостите Иван Проведел, но след намесата на ВАР го отмени.

В 82-ата минута Матиас Весино също пропусна да направи победата на Лацио по-изразителна.