Лацио победи с 3:2 у дома Аталанта в един от интересните мачове от 8-ия кръг на Серия А. С успеха "орлите" събраха 10 точки и заемат 12-о място във временното класиране, докато "бергамаските" са шести с три точки повече.

Двубоят започна отлично за домакините, които бяха напред в резултата след пет минути игра. Тогава Шарл де Кетеларе опита да изчисти топката след центрира в наказателното поле от корнер, но прати топката в собствената си врата.

Шест минути по-късно "орлите" стигнаха до втори гол. Тогава Валентин Кастеянос засече подаване на Фелипе Андерсон и удвои.

Аталанта се върна в срещата в 33-ата минута. Тогава Едерсон се извиси над всички и засече с глава центриране на Матео Руджери за 2:1.

Резултатът беше изравнен в 63-ата минута. Тогава Сеад Колашинац се разписа с глава от близка дистанция след центриране на Тюн Копмайнерс.

Лацио стигна до победен гол в 83-ата минута. Тогава Кастеянос продължи с глава към далечната греда, където Матиас Весино се разписа за 3:2.