Лацио прекъсна серията си от две поредни загуби и победи Сасуоло с 2:0 у дома. Точни за успеха на "орлите" бяха Фелипе Андерсон и Тома Башич в началото и края на мача.

Така столичани събраха 64 точки и заемат второ място във временното класиране, докато "неровердите" са 12-и с 43 точки.

В 7-ата минута Имобиле прати топката в мрежата, но попадението правилно не беше зачетено заради засада. Наложи се намесата на ВАР, за да се провери редовността на гола. В действителност имаше засада.

В 14-тата минута обаче Лацио отново вкара и този път поведе. Фелипе Андерсон се озова на чиста позиция, овладявайки брилянтен пас. Завършващият му удар беше перфектен – 1:0.

В добавеното време на мача Лацио реши всичко в своя полза. Матия Дзакани асистира на Тома Башич, за когото остана по-лесното – да чукне топката в мрежата и да оформи крайния резултат.