Римският гранд Лацио бе до болка изразителен при успеха си над Удинезе в отложения мач от 12-ия кръг на Серия А. Гостите се намираха в серия от 7 поредни шампионатни мача без загуба, която приключи  на „Олимпико” в италианската столица.

Макар че домакините бяха без основния си реализатор Чиро Имобиле (контузия в бедрото), това по никакъв начин не се отрази върху представянето им. Много силно в отсъствието на италианеца се представи Фелипе Андерсон, играл зад гърба на поставения като централен нападател в този мач Луиш Нани.

Удинезе се държеше до 22-ата минута, когато Самир си отбеляза автогол. Продължителната атака на Лацио премина през Душан Баста отдясно, който центрира наглед твърде силно. Сенад Лулич все пак стигна топката в другия край на наказателното поле и я върна с остро подаване във вратарското поле. Там Самир, в желанието си да попречи на Марко Пароло, засече топката в собствената си врата – 1:0.

Мигове след подновяването на играта след почивката, Лацио поведе още по-сериозно. Фелипе Андерсон се подигра със съперников бранител отляво, като показно го надбяга и тръгна да пробива по аутлинията в пеналта. Последва прецизен пас по тревата, който намери Луиш Нани съвсем сам пред вратарското поле и опитният португалец не сбърка – 2:0.

Три минути преди края на редовното време, самият Андерсон сложи точка на спора. Лулич открадна топката в собствената половина и моментално с висок пас я изпрати в предни позиции. Андерсон пое елегантно и остави всички защитници зад гърба си, за да прониже хладнокръвно долния ляв ъгъл за крайното 3:0.

Така в класирането Лацио остава трети, но вече има 3 точки преднина пред четвъртия Интер – 46 срещу 43. Лидерите Наполи (54) и Ювентус (53) обаче са все още извън обсега на „римските орли”.

Удинезе от своя страна регистрира 10-о поражение от началото на сезона (единствен от топ 10 на Серия А с двуцифрен брой загуби) и не помръдна от 9-ата позиция, която заема по силата на своите 29 точки, колкото има и 10-ият Торино.