Лацио спечели гостуването си на Кротоне с 2:0 в мач от осмия кръг на Серия А. По този начин „римските орли“ се изкачиха на петата позиция в класирането, изравнявайки се по точки с третия и четвъртия – Наполи и Рома.

Под проливния дъжда на „Ецио Шида“, гостите откриха резултата в 21-ата минута, когато Марко Пароло центрира в наказателното поле, а Чиро Имобиле елегантно плъзна топката в мрежата на Алекс Кордас.

Лацио бе по-активният тим през първото полувреме, но до повече попадения не се стигна, а много често наводненият терен пречеше да се стигне до хубави изпълнения.

В 58-ата минута „римските орли“ удвоиха преднината си. Чиро Имобиле намери Хоакин Кореа, който напредна в наказателното поле и от малък ъгъл преодоля за втори път Алекс Кордас.

До края на двубоя гостите успяха да задържат преднината си и напълно заслужено се поздравиха с трите точки. Лацио се изкачи на петата позиция с актив от 14 точки, докато Кротоне остава твърдо на дъното със само две.