Лацио постигна драматична победа с 1:0 над Фиорентина у дома. Срещата беше от 10-ия кръг на Серия А. Единственият гол в мача вкара Чиро Имобиле от дузпа в петата минута на продължението на второто полувреме на мача.

Успехът беше трети пореден за "орлите", които събраха 16 точки и излязоха на седмо място във временното класиране. "Виолетовите" имат точка повече.

Гостите стигнаха до гол в 13-ата минута чрез Лукас Белтран. Аржетинецът се разписа след подаване в наказателното поле, но попадението беше отменено след намесата на ВАР заради игра с ръка.

В 17-ата минута отново Белтран можеше да се разпише, а малко след това с пропуск се отличи и Нико Гонсалес.

През втората част Лацио заигра по-добре и Тати Кастеянос не успя да отбележи. Малко след това на два пъти пропуса и Фелипе Андерсон. В 83-ата минута Матиас Весино не намери целта, а пет минути по-късно същото стори и Максим Лопес.

В четвъртата минута на добавеното време Никола Миленкович игра с ръка в наказателното поле. Главният рефер посочи бялата точка, а резервата Чиро Имобиле вкара единствения гол в мача.